Jan Sebastian Bach

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2014
Liczba stron:
108
Wymiary:
130x190
ISBN:
978-83-7720-066-7
Rodzaj publikacji:
książka

  • 19,00 zł
  • Nakład wyczerpany

Jan Sebastian Bach jest jednym z najwybitniejszych muzyków wszech czasów. Jego twórczość do dziś budzi zachwyt i jest natchnieniem dla wszystkich, którzy w profesjonalny sposób chcą uprawiać muzykę. Jest natchnieniem dla organistów, tworzących własne kompozycje i tych, którzy studiują tę sztukę.
 
Dla zwykłego człowieka staje się źródłem inspiracji do nauki, pracy, refleksji czy przeżywania własnych wrażeń estetycznych i własnego życia. Jego muzyka z serca wyszła i do serca pragnie przemówić. Dla współczesnego człowieka muzyka Jana Sebastiana Bacha jest darem Niebios, jako że dla Bacha najważniejszy był Bóg i to, że On jego serdeczną muzykę rozumie, dlatego wiele swoich partytur ozdabiał literami J.J. (Jesu Juva - Jezu pomóż) albo S.D.G. (Soli Deo Gloria - Bogu Jedynemu Chwała).

Muzyka Jana Sebastiana Bacha z serca wyszła, niech więc do serca Państwa przemawia, a ta książka niechaj przyczyni się do lepszej znajomości wielkiego artysty, organisty i muzyka wszech czasów.
dr Paweł Piotrowski
dyrektor Wydawnictwa PETRUS

Recenzja książki w "Śladami Historii"
 


Chorał z Kantaty 147 J. S. Bacha (Choral from Cantata 147 J. S. Bacha) organy Paweł Piotrowski, śpiew: Elżbieta Ptak, Paweł Piotrowski)

Zobacz również:
ks. Krzysztof Maj
49,90 zł
Jarosław Iwaszkiewicz
19,00 zł
Jan Galarowicz
29,90 zł
Cezary Kacprzak
19,00 zł
Bogdan Siwiec
24,90 zł
Monika Wąs
29,00 zł