Człowiek arcydziełem Boga

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2009
Liczba stron:
144
Oprawa:
miękka
Wymiary:
145x200
ISBN:
978-83-61533-24-5
Rodzaj publikacji:
książka

  • 29,00 zł
  • Nakład wyczerpany

Niekiedy współczesny człowiek zatrzymuje się nie tyle na sobie, ile na swym zdrowiu. Dzieje się tak wówczas, gdy jeden z jego organów cierpi, sygnalizując zagrożenie chorobą. Jeszcze groźniejszym zjawiskiem są schorzenia psychiczne, które potrafią zamienić się w groźny wir wciągający pacjenta coraz głębiej w niego, odrywając go od otoczenia i niszcząc. Zainteresowanie własną chorobą trudno jednak nazwać poznawaniem siebie, to kolejne pułapki uniemożliwiające poznanie siebie.
Człowiek może poznać siebie jedynie wówczas, gdy stać go na pewną obiektywną ocenę zarówno tego, co przeżywa, jak i wszystkich odniesień do otoczenia. Jest to możliwe pod warunkiem zachowania dystansu i umiejętności spojrzenia na siebie oczami Stwórcy. On bowiem posiada obiektywną wiedzę o każdym z nas.
Już starożytni Grecy wzywali do poznania siebie samego. Objawienie, jakie Bóg przekazał ludzkości, zmierza również w tym kierunku. Współczesna wiedza może w tym pomóc, o ile nie zaszufladkuje człowieka i nie straci z oczu tajemnicy jego osobowości, która jest harmonią wszystkiego, co cielesne i duchowe w człowieku.

Patroni medialni:


Omawia red. Elżbieta Warchoł (Radio PLUS)