Harmonizacje organowe - pieśni maryjne i kolędy (komplet)

Promocja - teraz oszczędzasz 40 zł. kupując dwie książki

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2022/2023
Oprawa:
TWARDA (spirala)
Wymiary:
210x197
Rodzaj publikacji:
książki (nuty, harmonizacje)


TERAZ MAJA PAŃSTWO OKAZJĘ KUPIĆ DWIE KSIĄŻKI HARMONIZACJI ORGANOWYCH (kolęd i pieśni maryjnych) W CENIE 118 zł. czyli o 40 zł. taniej w komplecie.

 

"Impulsem do harmonizacji pieśni maryjnych i kolęd były dla mnie, w dużej mierze, kierowane na moim kanale www.youtube.com/@PiotrowskiPawel prośby o przesłanie nut do pieśni tam wykonanych. Postanowiłem więc podzielić się z Państwem tymi opracowaniami, przygotowując w sumie 70 najpopularniejszych, w moim przekonaniu kolęd i pieśni maryjnych.


Mam pełną świadomość, że w niniejszych propozycjach przełamuję pewne zasady utrwalone w harmonii klasycznej, niemniej autorskie opracowania otrzymują dzięki temu indywidualny koloryt, współtworzący wyjątkowy nastrój tych utworów. Jakiekolwiek zmiany lub korekty nadałyby im zupełnie inny brzmieniowy kształt. Organy to instrument oferujący ocean dźwięków i doznań brzmieniowych, które – jestem przekonany – w moich harmonizacjach najpopularniejszych kolęd i pieśni maryjnych przykują uwagę i wyzwolą estetyczne i emocjonalne przeżycia."

Od Autora


Przykładowe harmonizacje (organowe próbki niektórych rozwiązań muzycznych) poniżej. Poniższe harmonizacje Autora mogą różnić się od zamieszczonych harmonizacji autorskich, bowiem powstały przed publikacją.


Pójdźmy wszyscy do stajenki
Przybieżeli do Betlejem
Wśród nocnej ciszy
W żłobie leży (organy w Centrum JP2 w Łagiewnikach)
Z narodzenia Pana (organy w Centrum JP2 w Łagiewnikach)
Gdy się Chrystus rodzi (organy w Bazylice Mariackiej w Krakowie)
Tryumfy (organy w Bazylice Mariackiej w Krakowie)

Zobacz również: