Homo et Societas. Wokół Pracy Socjalnej (nr 4)

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2019
Liczba stron:
130
Oprawa:
miękka
Wymiary:
168x240
ISBN:
ISSN 2543-6104
Rodzaj publikacji:
czasopismo


Czwarty numer rocznika naukowego  Homo et Societas. Wokół Pracy Socjalnej, wydawany przez Instytut Spraw Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, porusza problematykę dotyczącą szeroko rozumianej pracy socjalnej.

 

W bieżącym numerze 4/2019 prezentujemy artykuły, dotyczące pracy socjalnej i roli pracownika w systemie pomocy społecznej w Niemczech, sytuacje rodzeństwa dzieci niepełnosprawnych, kwestii wypłacania świadczenia 500+, skutkom, jakie ma dla dzieci emigracja rodziców,  przemocy w szkole i w rodzinie, kształtowaniu tolerancji u uczniów oraz pracy socjalnej w szkole.

 

Homo et Societas jest czasopismem interdyscyplinarnym, znajdującym się w obszarze nauk o polityce i administracji, socjologii i pedagogiki. Poruszana w nim problematyka dotyczy zarówno szeroko rozumianej pracy socjalnej, jak i wielowymiarowej analizy kwestii i problemów społecznych, takich jak wykluczenie, zadania polityki społecznej i sposoby jej realizacji, służby społeczne i ich problemy, klienci pomocy  społecznej i bariery, jakie napotykają. 

 

Redakcja zaprasza do współpracy wszystkich uczonych, pragnących podzielić się praktyczną i teoretyczną refleksją badawczą.