Homo et Societas. Wokół Pracy Socjalnej (nr 6)

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2021
Liczba stron:
172
Oprawa:
miękka
Wymiary:
168x240
ISBN:
ISSN 2543-6104
Rodzaj publikacji:
czasopismo


Oddajemy do rąk czytelników szósty już numer naszego czasopisma „Homo et Societas. Wokół pracy socjalnej”. Ukazuje się on w czasie trwającej od ponad 2 lat pandemii koronawirusa, która w istotny sposób wpłynęła nie tylko na życie społeczne i gospodarcze na całym świecie, pochłonęła wiele ofiar, ale też spowodowała konieczność wypracowania zupełnie nowych standardów funkcjonowania wielu obszarów funkcjonowania państwa i całej administracji publicznej. Jednym z obszarów, w których szczególnie możemy zaobserwować tego typu przemiany są podmioty polityki społecznej, w tym zwłaszcza jednostki pomocy społecznej. Fakt ten nie mógł pozostać niezauważony również na łamach naszego czasopisma.

Tematyka czasopisma przyjmuje charakter wielopoziomowego i wieloaspektowego spojrzenia na przestrzenie pracy socjalnej aplikowanej w różnych obszarach życia społecznego. Poruszane zagadnienia naukowo badawcze zostały zogniskowane wokół trzech ważnych bloków tematycznych, a mianowicie: Wokół pracy socjalnej i pomocy społecznej; Wokół polityki społecznej;  Pogranicza społeczne . Tak przyjęta triada warunkuje szerokie spektrum naukowych penetracji i dociekań dotyczących kontekstów pracy socjalnej. W drugiej części struktury niniejszego czasopisma dotyczącego obszarów polityki społecznej znajdują się cztery artykuły, w których poszczególni naukowcy dowodzą ciekawych analiz naukowych i badawczych.

 Czasopismo „Homo et Societas” od samego początku ugruntowuje ono swoją pozycję naukową, o czym świadczy uwzględnienie go w ostatnim czasie w wielu prestiżowych bazach czasopism naukowych: Index Copernicus, Erich Plus, CEJSH, CEEOL, czy też jego obecność w wykazie czasopism naukowych prowadzonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (20 pkt). Zamierzeniem redakcji jest stały rozwój czasopisma. Ze względu na szeroki profil czasopisma i jego interdyscyplinarny charakter zapraszamy do współpracy i publikowania na jego łamach przedstawicieli wielu nauk społecznych, m. in. socjologów, pedagogów, czy też politologów. Liczymy, że nasze czasopismo będzie nie tylko miejscem naukowej debaty na temat najaktualniejszych problemów i wyzwań dotyczących funkcjonowania systemu polityki społecznej w Polsce, systemu pomocy społecznej, czy też pracy socjalnej, ale też będzie miało istotny wymiar praktyczny jako pismo skierowane także dla pracowników socjalnych i innych osób zawodowo zaangażowanych w funkcjonowanie różnych podmiotów i instytucji pomocy społecznej.



Zobacz również:
Kolegium Redakcyjne, Dominika Sozańska, Ireneusz Świtała
25,00 zł
Marek Banach, Krzysztof Chaczko, Józefa Matejek, Ireneusz Świtała, Ewelina Zdebska
25,00 zł
Katarzyna Stanek, Ireneusz Świtała
25,00 zł
Kolegium Redakcyjne, Dominika Sozańska, Ireneusz Świtała
25,00 zł