Pieśni wielkopostne i pasyjne na fortepian

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2024
Oprawa:
miękka + spirala
Wymiary:
210x197
ISBN:
978-83-7720-758-1
Rodzaj publikacji:
książka

Data premiery:
2024-01-31

Wielki Post w kościele katolickim jest czasem pokuty i nawrócenia. To czas refleksji nad sobą, swoim życiem i podejmowania duchowych decyzji zmieniania swojego życia na lepsze. Wielki Post winien także przygotować do Świąt Wielkanocnych, podczas których brzmi w kościołach radosne Alleluja! Grę organową w czasie wielkopostnym ogranicza się raczej do akompaniowania ludziom, biorącym udział w liturgii.

Niniejszy tom jest jedną z wielu propozycji opracowania pieśni, śpiewanych i granych w tym czasie. Niniejszy tom jest jedną z propozycji harmonizacji pieśni wielkopostnych i pasyjnych. Do ich opracowania skłoniły mnie komentarze pod wieloma filmami, zamieszczanymi na moim kanale YouTube.com/@PiotrowskiPawel oraz pytania i prośby w korespondencji mailowej.

Mam świadomość, że w niniejszych propozycjach przełamuję pewne zasady utrwalone w harmonii klasycznej, niemniej autorskie opracowania otrzymują dzięki temu indywidualny koloryt, współtworzący wyjątkowy nastrój tych utworów. Jakiekolwiek zmiany lub korekty nadałyby im zupełnie inny brzmieniowo kształt.

Dziękuje za życzliwe przyjęcie opracowań Kolęd i pastorałek oraz pieśni maryjnych. Te wydania upewniły mnie o sensie opracowywania kolejnych.Zobacz również:
Paweł Piotrowski
65,00 zł
Paweł Piotrowski
65,00 zł
Paweł Piotrowski
65,00 zł