Nowa geneza życia. Najważniejszy eksperyment na Ziemi

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2020
Liczba stron:
294
Oprawa:
Twarda
Wymiary:
130x190
ISBN:
978-83-7720-447-4
Rodzaj publikacji:
książka

Data premiery:
2021-02-08

W swojej najnowszej książce autor dąży do osiągnięcia prawie niemożliwego celu,  wyjaśnienia jednej z najgłębszych tajemnic, które człowiek zawsze chciał odkryć: pochodzenia życia i człowieka na ziemi. Zadaje pytanie: „Czy życie na Ziemi jest tak nieprawdopodobnym zjawiskiem i czymś wyjątkowym?”.

 

Głównym założeniem tej książki jest pokazanie, że życie na Ziemi jest tak niewiarygodnie złożone, że nie mogło powstać spontanicznie ani przekształcić się w inteligentne organizmy w wyniku losowych mutacji. Takie życie mogło powstać jedynie w wyniku celowego działania.

 

Autor sugeruje, że inteligentne życie na Ziemi było wynikiem dobrze zaplanowanego długoterminowego eksperymentu. Nie był to wynik sił nadprzyrodzonych, ale produkt istot, które są bardzo różne od nas. Książka podchodzi holistycznie  do genezy życia. Zaczyna  od wyboru odpowiedniej planety i analizy korekty jej orbity, a następnie opisuje dostarczenie odpowiedniej ilości wody na jej powierzchnię. Przedstawia  główne etapy rozwoju życia na Ziemi, kończąc na powstaniu niezwykle złożonego mózgu człowieka.

 

Książka proponuje hipotezę, którą wielu może uznać za trudną do zaakceptowania: istoty odpowiedzialne za eksperyment na Ziemi nadzorują go w dalszym ciągu. Książka wyjaśnia pochodzenie życia i człowieka przy użyciu racjonalnej metodologii.


Recenzje


„Książka wyjaśnia, to o czym miałem przeczucie od dłuższego czasu (szczegółowo i naukowo, ale przystępnie dla laika). Dobra robota."

camerondiaz22

(Amazon, kwiecień 2018)

 

“Czy na naszą historię głównie wpłynął ukryty plan kosmitów? Autor tej dobrze napisanej i pobudzającej do myślenia książki tak uważa”.

Andy Lloyd

(Journal of Scientific Exploration, Vol. 32, No. 3, 2018)

 

“Kto wie, ale całkiem możliwe, że Kulczyk zbliżył się tak blisko do wyjaśnienia zawiłych tajemnic życia i tego, jak ono powstało i istnieje, jak którykolwiek z poprzednich filozofów i myślicieli."

Cath O’Driscoll

(Chemical and Industry, Marzec, 2019)

 

“Bardzo dobrze napisana i zaplanowana  książka. Polecam każdej osobie zainteresowanej ludzkością i istnieniem życia. Pokazuje  jak nowe, naukowe fakty, które znamy dzisiaj, mogą podważyć tłumaczące nasze istnienie teorie, na których polegaliśmy do tej pory.”

Elijah Olson

(Amazon,  Styczeń 2019)

 

“To dobra, przemyślana lektura, która zadaje inteligentne pytania.”

www.forteantimes.com, (maj. 2019)

 

“Nie wystarczająco zadowolony ze swojego naukowego bluźnierstwa, Kulczyk dalej sugeruje, że istoty odpowiedzialne za eksperyment na  Ziemi wciąż go nadzorują z bliskiej odległości.”

Nexus

(czerwiec-lipiec, 2018)

 

 

 

Wydawnictwo PETRUS informuje, że nie zawsze utożsamia się z poglądami, wyrażonymi w naszych publikacjach naukowych. Jednak, mając szacunek do badań naukowych różnych uczonych i metodologii ich prac badawczych, jak i konstruowanych hipotez, Wydawnictwo PETRUS wydaje takie publikacje dla rozwoju nauki, prezentując myśli i wyniki badań współczesnych badaczy lub ich hipotezy, aby w ten sposób przyczynić się do dalszej dyskusji nad przedstawianą problematyką i wynikami badań czy hipotezami uczonych, ku rozwojowi wiedzy.