Spotkanie dzieci z Luizą Borkowska - Ziółkowską w ramach tzw. ”Tygodnia bibliotek”

O tym, jak powstaje książka i skąd biorą się pomysły na jej powstanie opowiadała najmłodszym Luiza Borkowska - Ziółkowska, pisarka, poetka, laureatka nagród literackich i kompozytorka piosenek dla dzieci. Pani Luiza w swoich książkach popularyzuje zasady dobrego wychowania, postawy patriotyczne, wrażliwość na świat oraz szacunek do drugiego człowieka.

Spotkanie autorskie odbyło się 13 maja 2019 roku w MBP Filii Wiślana w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Uczestniczyły w nim przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. 15 P. P. Wilków w Dęblinie. Pani Luiza wprowadziła uczestników spotkania w niezwykły świat książki. Opowiedziała, jak długa droga rozciąga się między chwilą zakończenia jej pisania a pojawieniem się w księgarniach. Nie zabrakło również zabawnych historii z życia autorki. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały książki "Proszę, przepraszam, dziękuję. Małe wielkie słowa", aktywnie uczestniczyły w rozmowie i wyciągały wnioski z zachowania książkowego Filipa.

Na koniec przedszkolaki wręczyły autorce pamiątkową laurkę, pozowały do wspólnych zdjęć oraz otrzymały książeczki z dedykacją i autografem.

zobacz też:
http://www.deblin.naszabiblioteka.com/n,spotkanie-autorskie-z-luiza-borkowska-ziolkowska
http://deblin24.eu/nowosci,top,1,1,spotkanie_autorskie_z_luiza_bork,3838.html