Pieśni ku czci świętych Polaków i Polek

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2023
Liczba stron:
500
Wymiary:
152x240
ISBN:
978-83-7720-736-9
Rodzaj publikacji:
książka

  • 0,00 zł
  • Nakład wyczerpany

Publikacja Gaude Mater Polonia  jest zbiorem pieśni do Świetych i Błogoslawionych Narodu Polskiego. Pochodzili z roznych epok od Sw. Wojciecha poczawszy. Sa wśród nich Meczennicy i wyznawcy, panujący i poddani, duchowni i świeccy,  fundatorzy roznych zgromadzen zakonnych.  Sa także obcy, nie z naszej krwi ale przyjęci i czczeni jak nasi. Jedni sławni z cudow , inni nadzwyczajni w zwyczajności, wszyscy zyjacy w całej pełni wiara, która była dla nich drogowskazem, siła, radościa, wspierani łaska Ducha Świetego w intensywnym  kontakcie  z Bogiem zjednywali wielu pociagajac do naśladowania Chrystusa. W taki sposob mowia o nich  pieśni, które sa swoista forma ich biografii. Wskazuja ich charyzmaty ,  którymi obdarował ich Bog przedziwny w swoich Świetych (Ps. 67,36).

Pieśni religijne to nieodlaczny element wiary. Towarzysza wierzacym od zawsze, na kazdym etapie zycia religijnego. Prezentowany Śpiewnik  wedlug kalendarza liturgicznego zawiera  pieśni   zaczerpnięte  z  literatury hagiograficzej,  ze skarbca religijnych spiewow  poprzednich wiekow  jak i nowych,  uznanych poetow i  kompozytorow Niektore z nich sa spiewane na  znane powszechnie melodie. Zamieszczono   rowniez  teksty bez zapisow muzycznych chcac ocalic je  od zapomnienia  a takze   zachecic kompozytorow by sie nimi zainteresowali.

Piesni  wzbogaca   repertuary chorow, zespołow spiewaczych, schol, przyczynia  sie do ubogacenia liturgii . Posłuza pomocą Ludowi,Bozemu we wspólnotowej modlitwie  czcicieli Świetych i Błogosławionych Narodu Polskiego.

Godzi się przyzywać ich wstawiennictwa w całej Ojczyznie, nie tylko w miejscach ich kultu, z okazji ich swiat. Sa naszymi Patronami, powiernikami, towarzyszami w drodze do domu Ojca na wieczne Świetych Obcowanie.