Droga Krzyżowa

Ilustracje: Józef Mehoffer

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2012
Liczba stron:
56
Wymiary:
130x190
ISBN:
978-83-7720-185-5
Rodzaj publikacji:
książka


Droga Krzyżowa autorstwa Pawła Piotrowskiego ze wstępem Kard. Stanisława Dziwisza, zilustrowana obrazami, namalowanymi przez Józefa Mehoffera z Bazyliki Ojców Franciszkanów w Krakowie.

Niniejszy zbiór rozważań Drogi Krzyżowej, oparty na Ewangelii, jest kolejnym aktem refleksji i modlitwy nad Misterium Męki i Śmierci, Misterium Krzyża i Odkupienia człowieka. Każdy z nas przeżywa swoją własną drogę krzyżową. Żyjemy w jej perspektywie. Krzyż wpisany jest w życie człowieka, w jego szczęście i ból, nadzieję i rozpacz, wiarę i niewiarę, zwątpienie, egoizm, ale i miłość. Życie człowieka, to kolejne stacje drogi krzyżowej, to ciągłe upadki i podnoszenia się, gdyż perspektywa Ewangelii otwiera przed nami horyzonty chrześcijańskiej nadziei na zbawienie, na „bycie” z Chrystusem. Cieszę się, ze powstają rozważania, że piszą je ludzie młodzi, żyjący w świecie, ze swoimi radościami i smutkami, problemami i zmartwieniami, może zmęczeni pracą, może pełni radości z kolejnych odniesionych sukcesów. Ufam, że wspomniane rozważania przyczynią się do pogłębienia duchowości męki i śmierci naszego Zbawiciela.

Stanisław Kardynał Dziwisz  Metropolita Krakowski

Nagranie Drogi Krzyżowej przez Jerzego Trelę


Wszelkie prawa do zdjęć w galerii poniżej zastrzeżone. Wykorzystanie ich do jakichkolwiek celów i w jakikolwiek sposób wymaga pisemnej zgody Wydawnictwa PETRUS
.


Relacja TVP3 z I wydania książki
Idziesz zagubiony (oprac. muzyczne, aranżacja i wykonanie: Paweł Piotrowski)

Recenzje: