Archaniołowie blisko nas

Siedmiu wspaniałych Archaniołów i Dziewięć Chórów Anielskich

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2024
Liczba stron:
78 (kolor na całości)
Oprawa:
miękka
Wymiary:
130x190
ISBN:
978-83-7720-747-5
Rodzaj publikacji:
broszura


W praktyce modlitewnej  Kościoła, we  wspólnotach  parafialnych, zwłaszcza  w ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się prośby  do św. Michała Archanioła.  W repertuarze modlitw, pomimo narastającej laicyzacji rodzin, znajduje się modlitwa do Anioła Stróża, którego wizerunek umieszcza się często nad łóżeczkiem małego dziecka. Wielu chrześcijan ponadto jednoczy się w południowej porze na modlitwie Anioł Pański. Te i inne pobożne praktyki  potwierdzają wciąż trwającą więź pomiędzy aniołami i światem ludzi. 

Publikacja Lidii Frydzińskiej - Świątczak, wzbogacona pięknymi, autorskimi,  ilustracjami, ukazuje hierarchię, posłannictwo i zadania  poszczególnych Bytów Duchowych. Kontemplacja obrazów i modlitwa wybranymi tekstami przyczyni się z pewnością do ożywienia kultu i czci aniołów, oraz do czerpania z ich przemożnego wstawiennictwa w różnych życiowych potrzebach u Tronu Bożego.

 

Zapraszamy na wystawę "Dziewięć Chórów Anielskich" - 17 sierpnia 2023 roku do Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Łodzi.


Aniele Boże stróżu mój
Litania do swietych aniołów
Modlitwa do Anioła Stróża
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Rozważanie modlitewne za przyczyną Św. Aniołów
Rozważanie o aniołach
Serce życie mocy rodzica (hymn brewiarzowy)
Z wami święci aniołowie (mel. Paweł Piotrowski)

Zobacz również:
ks. Marian Polak
39,00 zł