Karina Gamoń

Karina Gamoń – położna i pasjonatka rymów. Urodzona w Gorlicach, od wielu lat mieszka i pracuje w Limanowej. Magister położnictwa, specjalista pielęgniarstwa ginekologicznego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej imienia Miłosierdzia Bożego. Absolwentka Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Kobylance, Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach, Medycznego Studium Zawodowego w Limanowej, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Autorka książki terapeutycznej dla dzieci Szpitalny domek. Od najmłodszych lat pasjonowała się pisaniem wierszy. Obecnie swoimi tekstami angażuje się w uroczystości swojego szpitala, uświetniając ważne chwile. Działa charytatywnie, uczestniczy w spotkaniach edukacyjnych i autorskich z dziećmi w przedszkolach i bibliotekach. Wspomaga fundacje, szpitalne i kliniczne oddziały dziecięce, dzieląc się z nimi swoją twórczością. Autorka wierszy, tekstów piosenek, hymnów. Współpracuje z zespołem muzycznym TerazMy z Limanowej, pisząc dla nich teksty.

Optymistka, na przekór życiowym problemom, z uśmiechem kroczy przez życie. Najważniejsze dla niej w życiu; rodzina i zdrowie. Motto życiowe: nigdy nie jest za późno by czynić dobro... Kieruje się cytatem twórczości Emily Dickinson - ...Jeżeli jednego małego ptaka z powrotem do gniazda włożę, Nie będę żyła na próżno.
Karina Gamoń
35,90 zł