Wielicki wieczór kolęd z udziałem zespołu ”Sine Nomine”.

12 stycznia 2019 roku w wielickiej Mediatece o godz 18.00 wystąpił z koncertem kolęd i pastorałek zespół "Sine Nomine", działający pod patronatem Wydawnictwa PETRUS.

Koncert spotkał się z cudownym przyjęciem widowni, która owacjami na stojąco nagrodziła i podziękowała zespołowi za bożonarodzeniową ucztę wokalno - instrumentalną, na XIII Wielickim Wieczorze Kolęd.

Zespół został zaproszony przez chór "Camerata" z Wieliczki, który wystąpił jako pierwszy, przy akompaniamencie kwartetu klarnetowego ze Szkoły Muzycznej w Wieliczce. Następnie wystąpił - utworzony na potrzebę chwili - zespół "Ad Hoc" wraz z członkami chóru Camerata.

Niespodzianką wieczoru, zapowiedzianą przez Prowadzącą koncert, był zespół "Sine Nomine", który przez 30 minut kolędował wspólnie z - po brzegi - wypełnioną Mediateką. Brawom i bisom nie było końca... Byliśmy naprawdę bardzo wzruszeni owacjami na stojąco i bisami.

Cameracie dziękujemy za zaproszenie a publiczności za tak ciepłe i serdeczne przyjęcie naszych interpretacji kolęd.

Na zakończenie zespół otrzymał dyplom, jako symbol wdzięczności za udział w koncercie. Chór "Camerata" i zespół "Sine Nomine" mają wiele wspólnego; między innymi dwóch członków zespołu "Sine Nomine" jest również członkami chóru "Camerata" i na tym naprawdę pięknym i niezwykłym koncercie, obydwa zespoły, wspólnie z przybyłymi na koncert gośćmi, zaśpiewały najpiękniejsze kolędy polskie.

Bardzo dziękujemy chórowi "Camerata" za zaproszenie. Zaproszenie z koncertem oraz wspólne kolędowanie, to dla nas prawdziwy honor!

Relacja: Agnieszka K.


źródło: fot. FOTO Rogalska XIII Wielicki Wieczór Kolęd
(https://www.facebook.com/Wieliczka/photos/?tab=album&album_id=2501465469870079)