16. Targi książki w Krakowie

16 Targi Książki w Krakowie. Wielkie święto, które trwało 4 dni. W 2011 roku Targi odwiedziło prawie 40 tys. ludzi co świadczy o tym, jak wielkie zainteresowanie budzą w społeczeństwie miasta Krakowa Targi Krakowskie. Ale są one też dowodem na wielki szacunek do książki, jaki istnieje w społeczeństwie; głód i parcie w stronę własnego rozwoju intelektualnego i zdobywanie mądrości.

Wydawnictwo PETRUS (stoisko A 44) zaprezentowało Czytelnikom cały swój roczny dorobek. Było tego sporo, ale, i sporo czasu i miejsca jest na Targach, by to uczynić, bo gdzie jest lepsze miejsce do przedstawienia swojej propozycji wydawniczej, jak nie na targach - imprezie zrzeszającej ponad czterdzieści tysięcy ludzi - czytelników bezpośrednio zainteresowanych książką.

Podczas targów gośćmi stoiska Wydawnictwa PETRUS byli: ks. prof. Tomasz Jelonek, prof. Jan Kracik, Barbara Szczepanowicz, Janusz M. Paluch (dyrektor Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie), Stanisław Dziedzic (autor PETRUSa i dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Krakowie), ks. prałat Władysław Gasidło, prof. Edward Polański, prof. Stanisław Rodziński, ks. prof. Marek Starowieyski, bp Jan Szkodoń, ks. prałat Stefan Misiniec, prof. Franciszek Adamski, red. Tomasz Terlikowski i wielu innych znakomitych ludzi ze świata nauki, kultury, biznesu i sztuki.

Fenomenem prezentacji było też przedstawienie dwóch książek w okładkach trójwymiarowych: Zbuntowany przed Bogiem (Jan Szkodoń) i Człowiek, istota religijna i rodzinna (Franciszek Adamski). To wielki fenomen na polskim rynku wydawniczym. Wydawnictwo PETRUS jest pierwszym wydawnictwem w Polsce i jednym z pierwszych wydawnictw w Europie, które zastosowało w swoich publikacjach tzw. folię soczewkową, dającą efekt trójwymiarowości.

Zdjęcia w galerii zamieszczono dzięki życzliwości Artura Kaszowskiego oraz Jana Zycha. Dziękujemy.

wpisy do kroniki:

Życzę trwałej kontynuacji tak godnego uznania dzieła; jest to autentyczny wkład w promocję chrześcijańskiej kultury. Cieszę się, że mam skromny w tym udział. Szczęść Boże.
prof. Franciszek Adamski (socjolog)

Wydawnictwu PETRUS i Panu Dyrektorowi życzę dalszych pomysłów wydawniczych i gratuluję dotychczasowych.
ks. Prałat Władysław Gasidło

Mocy, zadowolenia i błogosławieństwa Bożego i dalszych takich książek.
Red. Tomasz Terlikowski

Wydawnictwu PETRUS z okazji Targów książki życzę błogosławieństwa Bożego. Niech się rozwija i daje ludziom ożywiającą literaturę.
ks. prof. Tomasz Jelonek (biblista)

Z podziwem dla Wydawnictwa PETRUS i jego Szefa, za wspaniałą ofertę książkową i znakomitych autorów.
ks. prof. Kazimierz Panuś (homileta)

Niech dobry Bóg wspiera Wydawnictwo PETRUS, aby mogło prowadzić ważne dzieło dla wzmacniania dobra i piękna wśród ludzi.
ks. Prałat Stefan Misiniec

Z podziękowaniem za współpracę oraz ogrom pożytecznych dla ludzi publikacji.
Stanisław Rapczuk (autor książki "Szokująca prawda o aborcji")

Z serdecznymi pozdrowieniami i gratulacjami dotyczącymi zarówno ambitnej oferty wydawniczej, jak i organizacji samych Targów.
Stanisław Dziedzic (dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Krakowie)

"Tu jakąś ładną dedykację" - rzekł w tej chwili Pan dr Dyrektor. To ładna propozycja, więc z niej korzystam :)
ks. prof. Jan Kracik (historyk)

Z serdecznym podziękowaniem za filozoficzny powrót do osobistych wspomnień: Tischner, Życiński, Heller. I z życzeniami dalszych sukcesów wydawniczych.
Bogdan Klich (Minister Obrony Narodowej)

Pod ministrem - podkustoszy katedry wawelskiej z życzliwą pamięcią o Wydawnictwie i z modlitewną pamięcią za wstawiennictwem św. Petrusa. Niech podtrzymuje!
ks. prof. Jacek Urban (historyk sztuki)